Podłogi

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy.

Tarasy

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy.

Drzwi

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy.

Listwy

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy.

Osuszanie

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy.

Układanie podłóg – na co zwrócić uwagę przy wyborze specjalisty?

Gruntownemu remontowi domu czy mieszkania bardzo często towarzyszy wymiana podłogi. Szczególnie podłogi drewniane tworzą piękne i spójne aranżacje danego wnętrza. Mają niebagatelne znaczenie dla całościowego wyglądu mieszkania lub domu. Układanie paneli podłogowych czy podłóg drewnianych wymaga nie tylko odpowiedniego doświadczenia, ale również wiedzy i specjalistycznych narzędzi. Wybór odpowiedniego rodzaju podłogi i jej późniejsze ułożenie nie zawsze jest zadaniem prostym dla każdego użytkownika. Właściwy montaż podłogi drewnianej czy położenie paneli podłogowych będzie miało zasadnicze znaczenie w zakresie ich późniejszej eksploatacji oraz estetyki aranżacji.

Obecnie do układania paneli podłogowych lub wykonania projektu na drewnianą podłogę warto zatrudnić doświadczonych fachowców. Warto podkreślić, że montaż podłogi na własną rękę wiąże się z wieloma konsekwencjami i ryzykiem między innymi utratą gwarancji producenta desek. Natomiast prawidłowy montaż szczególnie w najbardziej eksploatowanych pomieszczeniach to podstawa bezawaryjnego i długoletniego korzystania. Zatem w jaki sposób wybrać odpowiednich fachowców?

Jak kłaść podłogę drewnianą – dlaczego specjalista jest tak istotny?

Drewniane podłogi przede wszystkim słyną z wytrzymałości oraz swoich walorów estetycznych. Powszechnie za najtwardsze podłogi uchodzą drewna egzotyczne między innymi przykład merbau. Ciepłe odcienie podłogi drewnianej oraz niepowtarzalny jej wygląd sprawiają, że to właśnie podłogi drewniane, a nie panele podłogowe są pierwszorzędnym wyborem klientów. Niemniej deski podłogowe jak i listwy przypodłogowe to zupełnie inna kwestia w zakresie montażu niżeli układanie paneli.

Montaż desek podłogowych to zadanie dla specjalistów, którzy posiadają odpowiednie kwalifikacje, a przede wszystkim niezbędne doświadczenie. Jej prawidłowe ułożenie to podstawa do długoletniego korzystania. Obecne możliwości pozwalają na skuteczny montaż podłogi drewnianej również na ogrzewaniu podłogowym. Jednak w jaki konkretnie sposób szukać profesjonalnej ekipy do montażu drewnianej podłogi?

Podłoga drewniana i montaż w jednym

Jednym z bardzo skutecznych, a jednocześnie sprawdzonych sposobów na znalezienie profesjonalnej ekipy montażowej jest zatrudnienie specjalistów (zakup podłogi z usługą montażu) bezpośrednio od sprzedawcy podłogi. W takich miejscach pracują wykwalifikowani pracownicy, którzy doskonale znają specyfikę konkretnej podłogi. Dlatego zatrudnienie ekipy montażowej przy zakupie podłogi to najlepsze rozwiązanie, które oprócz jakości wykonania daje szerokie możliwości ewentualnej reklamacji podłogi w razie takiej konieczności.

Ekspert od podłogi drewnianej zadaje wiele pytań

Profesjonalna ekipa od instalacji podłogi drewnianej zadaje wiele szczegółowych pytań. To bardzo dobry znak, ponieważ jest to jeden z sygnałów, że fachowcy do każdego zlecenia chcą być rzetelnie przygotowani. Dlatego im więcej pytań, tym lepiej, ponieważ możemy szczegółowo zobrazować nasze preferencje monterom.

Profesjonalna ekipa monterska – portfolio

Dobra ekipa montażowa to przede wszystkim zespół, który może pochwalić się wcześniejszymi realizacjami. Tym samym podczas weryfikacji, warto sprawdzić na przykład na stronie internetowej firmy zdjęcia z wykonanych wcześniej prac. Jeżeli firma nie posiada strony, to można poprosić o przesłanie zdjęć lub udostępnienie katalogów drukowanych. Jest to o tyle ważne, że stanowią one swego rodzaju gwarancję solidnie wykonanej pracy. Niemniej zdecydowana większość firm posiada własne strony internetowe, które mogą posłużyć jako czynnik decydujący o wyborze najlepszego dostawcy usługi.

Opinie zadowolonych klientów z montażu podłogi drewnianej

Powszechnie uważa się, że najlepszym rozwiązaniem przy weryfikacji ekip monterskich jest sprawdzenie opinii innych klientów. W jaki sposób zrobić to najlepiej? Oczywiście poza zapytaniem znajomych o godną zaufania ekipę specjalistów od montażu podłogi drewnianej, warto również znaleźć stronę, która poświęcona jest opiniom innych klientów. Można sprawdzić opinie na wizytówce firmy w Google. W sytuacji, kiedy takiej strony brakuje, odwiedzić social media tj. Facebook lub Instagram. Nie wszystkie oceny będą miarodajne, jednak patrząc na ogół odczuć większości klientów, możliwe będzie zorientowanie się w jakości usług świadczonych przez daną firmę.

Wybór specjalisty do montażu podłogi drewnianej – o tym także pamiętaj!

Przed ostatecznym wyborem ekipy monterskiej zdecydowanie należy zadać jej przedstawicielowi konkretne pytania, które bezpośrednio związane są z instalacją podłogi drewnianej. Jest to doskonały sposób weryfikacji wiedzy specjalistów, którzy nie powinni mieć problemu z rzetelnym udzieleniem informacji. Ponadto większość firm, które na co dzień zajmują się takimi realizacjami z pewnością, chętnie umówi się na spotkanie, we wcześniej ustalonym terminie, aby sprawdzić wszystko na miejscu i ewentualnie ustalić wszelkie szczegóły współpracy.

Wróć do bloga
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.
Call Now Button