Podłogi

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy.

Tarasy

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy.

Drzwi

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy.

Listwy

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy.

Osuszanie

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy.

Podłogi winylowe czy laminowane? Wybierz idealną podłogę do swojego mieszkania

Podłoga w każdym domu stanowi bardzo ważny element wykończenia, który bezpośrednio wpływa na aranżacje wnętrz. Wybór odpowiedniego rodzaju podłogi do mieszkania będzie miało wpływ zarówno na jej funkcjonalność oraz estetykę. Oprócz tego, że nawierzchnia, jaką jest podłoga w mieszkaniu, pozwala na sprawne przemieszczanie się, to przecież niejednokrotnie odbywają się na niej dziecięce zabawy lub szaleją po niej czworonogi. Zatem, który rodzaj podłogi będzie lepszym wyborem, laminowana czy winylowa?

podłoga Laminowana Gdańsk Berry Alloc

Panele laminowane do mieszkania to oczywisty wybór dla większości osób. Są nie tylko proste w montażu, ale także estetyczne i wygodne. Z kolei podłogi winylowe, to przede wszystkim trwałość, odporność oraz doskonała izolacja akustyczna. Sprawdź, które rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze!

Panele laminowane czy winylowe – jakie rozwiązanie będzie lepsze?

Planując odpowiednią aranżację domu, większość osób bierze pod uwagę każdy detal, który będzie podkreślał wyjątkowość każdego wnętrza. Nie inaczej jest w przypadku wyboru odpowiedniego rodzaju podłogi. Jednak przy wyborze konkretnej nawierzchni w mieszkaniu, warto wziąć pod uwagę przede wszystkim potrzeby domowników, które w największym stopniu powinny determinować wybór konkretnego typu podłogi.

Panele laminowane to gwarancja estetyki i stosunkowo łatwy montaż. Z kolei podłogi winylowe zapewnią izolację akustyczną, choć ich montaż może być bardziej złożony (w przypadku podłóg winylowych klejonych).

Jednak w praktyce panele laminowane jak i winylowe mają ze sobą dużo wspólnego. Łączy je przede wszystkim wysoki poziom uniwersalności, różnorodności oraz wytrzymałość. W zasadzie największą różnicą jest surowiec, z jakiego zostały wytworzone.

Panele laminowane – najważniejsze cechy

Panele laminowane składają się z warstw. Ich centralna część wykonana jest z płyty HDF. Warstwa wierzchnia, która występuje na górze, pokryta jest powłokami (m.in. żywicami melamominowymi), dzięki którym panele laminowane są w większym stopniu odporne na potencjalne uszkodzenia jak choćby zarysowania.Warstwa spodnia to tzw. przeciwciąg.

Panele winylowe – najważniejsze cechy

Panele winylowe wykonane są z polichlorku winylu, który zalicza się do grupy syntetycznych materiałów. Dzięki wykorzystaniu polichlorku panele winylowe są wytrzymałe oraz odporne na promieniowanie UV. Powłoka zabezpieczająca powoduje, że panel nie blaknie i przez bardzo długi czas wygląda doskonale.

Panele winylowe Gdańsk Joka

Właściwości użytkowe paneli laminowanych i winylowych

Wybór odpowiedniej klasy użytkowej odpowiada za to, jak konkretnie podłoga będzie zachowywała się podczas codziennego użytkowania.

Podczas wyboru odpowiedniego rodzaju paneli, to na co zwraca się, najczęściej uwagę (poza kwestiami estetycznymi) jest wytrzymałość paneli.

Klasa użyteczności paneli, zarówno winylowych jak i laminowanych, jest jednym z głównych kryterium, decydującym przy finalnym wyborze podłogi. Odpowiednie klasy ścieralności są podpowiedzią dla użytkowników, które z paneli laminowanychwybrać do konkretnych pomieszczeń. Tym samym klasy ścieralności AC3 i AC4, oznaczają to, że tego rodzaju podłoga będzie najlepszym rozwiązaniem w pomieszczeniach, które na co dzień są eksploatowane w zwykłym stopniu. Z kolei klasy AC5 I wyższe są dedykowane do pomieszczeń, które będą mocno eksploatowane.

Dlatego decydując się na wybór konkretnego rodzaju paneli do mieszkania, poza wyborem właściwego rodzaju, należy również dobrać odpowiednią klasę użyteczności.

Panele laminowane czy winylowe – jakie wybrać?

Stojąc przed finałowym wyborem nawierzchni do mieszkania, należy zastanowić się, który rodzaj podłogi sprosta codziennej eksploatacji. Warto zatem wziąć pod uwagę ilość użytkowników, a także to, czy w domu są czworonogi, które też w równym stopniu będą korzystać z nawierzchni.

Podłoga laminowana to przede wszystkim doskonały efekt, przy niewielkim nakładzie kosztów. Występuje w bardzo dużej ilości kolorów i odcieni. Natomiast dopasowanie jej do konkretnego wystroju pomieszczeń nie będzie stanowiło żadnego problemu. Dlatego panele laminowane to przede wszystkim świetny wybór dla osób, którym zależy na kompromisie pomiędzy jakością i ceną.

Z kolei panele winylowe będą wyborem numerem jeden do wnętrz, w których zależy nam na wyciszeniu pomieszczenia. Panele wninylowe dostępne są również w bogatej ilości kolorów i odcieni.

Wróć do bloga
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.
Call Now Button