Podłogi

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy.

Tarasy

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy.

Drzwi

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy.

Listwy

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy.

Osuszanie

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy.

Podłogi drewniane lite

Drewniana podłoga to właściwy wybór dla wszystkich tych, którzy doceniają naturalność i estetyczny wygląd wnętrz. Drewno izoluje termicznie i „oddycha”, dzięki czemu doskonale reguluje mikroklimat w domu. Jednak deski lite to rozwiązanie, które wymaga szczególnej uwagi, zarówno w trakcie montażu podłogi jak i później, podczas użytkowania. Lite podłogi drewniane są bardzo wrażliwe na niedobór, albo nadmiar wilgoci w powietrzu.

Alternatywą dla podłóg litych są podłogi warstwowe (dwuwarstowe i trzywarstwowe), które są znacznie mniej wrażliwa na warunki atmosferyczne i zmiany wilgotności. Deski drewniane warstwowe wykonane są z kilku naprzemiennie ułożonych warstw drewna albo sklejki i drewna. Tym samym podłogi warstwowe są znacznie odporniejsze na wpływ wilgoci niż deska lita . Warto zastanowić się czy deska podłogowa lita to dobre rozwiązanie? Dlaczego wciąż jest powszechnie stosowane ? Czym w zasadzie są podłogi drewniane lite?

Podłoga drewniana lita, a warstwowa – jakie są różnice?

Podłogi warstwowe i lite wykonane są z drewna. Podłoga drewniana lita wykonywana jest w całości z jednego gatunku drewna. Podłogi lite niekiedy błędnie uważane są za produkty bardziej prestiżowe. Jednak to właśnie podłogi warstwowe są produktami technologicznie nowocześniejszymi i łatwiejszymi w użytkowaniu. Jak sama nazwa wskazuje, podłogi warstwowe wykonane są z kilku warstw. Odpowiedni układ warstw i słojów pozwala na znaczne ograniczenie kurczenia się i pęcznienia drewna co ma wpływ na stabilność wymiarową produktów.

Deski lite wszędzie tam, gdzie nie stosujemy ogrzewania podłogowego.

Wszędzie tam, gdzie nie planuje się instalacji ogrzewania podłogowego, można instalować deskę litą. Niemniej trwałość deski z litego drewna bezpośrednio zależy od gatunku drewna, z jakiego została wykonana. Deski podłogowe zrobione z takich materiałów jak dąb lub jesion uważane są za najtwardsze i wytrzymają intensywniejsze użytkowanie niż chociażby podłoga sosnowa.

Deski z drewna litego występują nie tylko w naturalnych odcieniach. Bywają barwione, postarzane, a niekiedy nawet strukturyzowane. Zatem posadzka, wykonana z litych desek podłogowych, w zależności od preferencji może mieć wygląd naturalny lub być stylizowana.

Również wykończenie warstwy wierzchniej podłóg z litego drewna może być różnorodne. Możemy wybierać między lakierami o różnym stopniu połysku (mat, półmat, połysk), a olejami bądź olejowoskami.

Deska lita – najważniejsze zalety

• Naturalny charakter, który może nawiązywać do ogromnej ilości klasycznych stylów architektonicznych między innymi modernizmu, rustykalizmu, jak i nowoczesnych rozwiązań np. tendencje eko
• Uniwersalność, ponieważ drewniana podłoga daje niezwykle dużo możliwości aranżacyjnych, doskonale sprawdzając się zarówno tam, gdzie potrzeba klasycznego i eleganckiego wnętrza, jak i w pomieszczeniu industrialnym
• Ciepło, ponieważ naturalne deski zawsze nadają wnętrzom charakterystyczną atmosferę, która kojarzyć się może z ciepłem „domowego ogniska”. Tym samym lite podłogi bardzo często spotykane są w górskich chatach z kominkami, domach jednorodzinnych stylizowanych na staropolskie zajazdy – hotelach i pensjonatach
• Doskonałe właściwości izolacyjne, ponieważ deski lite z uwagi na swoją gęstość i grubość, nie przewodzą łatwo ciepła oraz dźwięków, dlatego zapewniają odpowiednie odseparowanie od zimnego podłoża.

Podłogi drewniane lite – symbol dobrego smaku w każdym wnętrzu

Podłogi drewniane lite to zdecydowanie klasyka gatunku, która pozwala na zachowanie designu z najwyższej półki. W odróżnieniu od wielu innych materiałów wykończeniowych, podłogi drewniane lite to rozwiązanie ponadczasowe i uniwersalne. Podłoga winylowa to zdecydowanie nie to samo co lite drewno, a panele podłogowe nie są w stanie oddać w stu procentach wyglądu klasycznego parkietu dębowego.

Parkiet drewniany m.in. dębowy to niezwykle efektowne rozwiązanie, które sprawdzi się niemal w każdym pomieszczeniu. Doskonale będzie wyglądało zarówno w salonie, jak i sypialni czy na korytarzu. Podłogi drewniane lite to także symbol ciepła domowego. Wszyscy miłośnicy naturalnych produktów doskonale zdają sobie sprawę, jak zdrowe dla użytkownika jest stosowanie naturalnych ,drewnianych podłóg. Zważywszy na fakt, że nie ma dwóch naturalnych identycznych desek z takim samym usłojeniem, to podłoga drewniana zawsze stanowi niepowtarzalny i unikatowy pejzaż w domu każdego z jej użytkowników.

Wróć do bloga
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.
Call Now Button