Podłogi

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy.

Tarasy

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy.

Drzwi

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy.

Listwy

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy.

Osuszanie

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy.

Jodła francuska – nowoczesny parkiet w Twoim domu!

Obecnie, ilość rodzajów parkietów jest niezwykle duża i różnorodna. Tak szeroki wachlarz rozwiązań, często przytłacza klientów przy dokonywaniu wyboru podłogi do danego wnętrza. W ostatnim czasie szczególnie modna staje się tak zwana jodełka francuska. Nadaje ona wnętrzu bardzo wyjątkowy i elegancki charakter, a tym samym potęguję wrażenie wysokiej jakości. Podkreśla także klasę i wystrój danego wnętrza. Podłogi drewniane takie jak np. klasyczna jodła to nic innego jak nowoczesna wersja tradycyjnego parkietu. Wzór desek podłogowych w jodełkę francuską, to bardzo subtelny, aczkolwiek zauważalny trend w obecnych wnętrzach. Sprawdzi się zarówno w apartamentach, jak i wiekowych wnętrzach odnawianych kamienic.

jodła francuska

Podłoga wykonana na wzór jodełki francuskiej cieszy się wielką popularnością wśród nabywców. Producenci parkietów doskonale zdają sobie sprawę z faktu, że jodła francuska pasuje niemal do każdego wnętrza. Z uwagi na bardzo bogate detale, wzór jodły nada wyjątkowy klimat każdej przestrzeni. Nie bez powodu coraz większa ilość tego rodzaju produktów oferowana jest coraz szerszemu gronu wymagających klientów. Zatem pytanie brzmi – dlaczego podłoga w jodełkę francuską jest tak popularna?

Jodełka francuska – elegancka i prestiżowa podłoga do Twojego wnętrza

Obecnie klienci mają do wyboru bardzo szeroką gamę podłóg w przeróżnych stylach i kolorystyce. Mimo to wciąż niezmienną popularnością cieszy się prestiżowa i elegancka jodełka francuska. Sama „jodełka” może być klasyczna (zwana także angielską), węgierska i właśnie francuska. Warto jednak podkreślić, że tylko wprawne i doświadczone oko wychwyci pewne subtelne różnice, przede wszystkim w kącie klepek. Słowem wyjaśnienia, wzór jodełki klasycznej polega na układaniu desek w jednakowych wymiarach w taki sposób, aby krótszy bok jednej z klepek łączył się z dłuższym bokiem drugiej klepki, a wszystko pod kątem prostym (90°). W jodełce węgierskiej krótsze boki elementu ścięte są pod kątem 22,50°, natomiast w jodle francuskiej pod kątem 45°.

jodła francuska

Efektowna, elegancka, w tradycyjnym wydaniu – jodełka francuska to ponadczasowy element wykończenia, który nada charakter stylu retro każdemu wnętrzu.

Ułożenie jodełki francuskiej jako parkietu w domu powinno być wzbogacone odpowiednimi dodatkami. Tylko w ten sposób możliwe będzie uwydatnienie jej atutów i uniwersalnego wyglądu. Ponadto jodełka francuska to prestiż i jakość – idealnie wyłożone parkiety przez długi czas cieszą się doskonałą prezencją w pomieszczeniach.

W klasycznym wydaniu – efektowna drewniana jodełka francuska

Efektownie, a jednocześnie skromnie. Elegancko, ale i bardzo naturalnie. Właśnie w taki sposób prezentuje się parkiet z jodełki francuskiej. Jednak tego rodzaju parkiet to często dość kosztowna inwestycja, gwarantująca jednak olśniewający efekt – doskonałej podłogi na długie lata. Aż miło pomyśleć o zimowym popołudniu przed kominkiem, w nietuzinkowym otoczeniu eleganckiego wnętrza. Efekt, który dają podłogi drewniane to przede wszystkim przejrzystość, a samo wnętrze z jodłą francuską wygląda olśniewająco. Obecnie bardzo szerokie wykorzystanie jodełki francuskiej tylko pokazuje powszechny trend tych wzorów, które świetnie wpasowują się w nowoczesne wnętrza.

Jodełka francuska to przede wszystkim:

• podłoga elegancka i prestiżowa
• podłoga trwała i naturalna
• podłoga ponadczasowa i uniwersalna.

Nowoczesny styl retro – jodełka klasyczna czy francuska?

Wybór pomiędzy jodełką klasyczną a jodełką francuską nie powinien sprawić większych problemów. Różnice są minimalne, a dobrze wykończona, jedna i druga dają satysfakcjonujący efekt końcowy. Ponadto wiele możliwości daje szeroki wybór kolorów i odcieni podłóg tego rodzaju. Podkreśla to także ich bezpretensjonalny i uniwersalny charakter. Chętnie stosowane w nowoczesnych wnętrzach, uwielbiane przez klientów. Jodełka francuska to doskonały wybór dla większości wnętrz.

Wszystkie oferowane podłoża drewniane ze wzorem, jakim jest jodełka francuska, goszczą już w naszej ofercie. Tym samym można się spodziewać, że oferty projektów podłóg we wzór jodełki nadal będą wiodącym rozwiązaniem.

Wróć do bloga
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.
Call Now Button