Podłogi

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy.

Tarasy

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy.

Drzwi

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy.

Listwy

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy.

Osuszanie

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy.

Jakie drzwi zewnętrzne do domu jednorodzinnego?

Wybór odpowiednich drzwi zewnętrznych do domu to bardzo ważna kwestia. Nie dotyczy to wyłącznie aspektów takich jak funkcjonalność i styl. Jednak istotnie w dużej mierze wybór drzwi wejściowych do mieszkania podyktowany jest aktualnymi trendami modowymi. A te potrafią się niezwykle szybko zmieniać. Jednak czy wybierając konkretne drzwi zewnętrzne, należy kierować się zmieniającą się modą, czy innymi kwestiami. Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze drzwi zewnętrznych?

drzwi zewnętrzne gdańsk

Drzwi wejściowe zewnętrzne w domu jednorodzinnym mogą być najlepszym przyjacielem na lata. Zapewnią odpowiedni poziom bezpieczeństwa, ucieszą wzrok pięknym wykończeniem, a także zabezpieczą dom przed dostawaniem się zimna. Jednak, aby drzwi wejściowe mogły przez długie lata spełniać swoje zadania, muszą być przede wszystkim trwałe. Zatem, czym konkretnie się kierować przy zakupie?

Jakie drzwi zewnętrzne wybrać do domu jednorodzinnego?

Poszukując idealnych drzwi wejściowych na lata, ostateczną decyzję warto podjąć w oparciu o kilka ważnych kwestii. Jedne opcje z pewnością będzie lepsze od innych, choć wszystko zależy od oczekiwań konkretnych klientów. Często rekomendowanym materiałem na drzwi zewnętrzne do domu jest drewno. Stanowi ono jeden z najbardziej naturalnych surowców, z którego wykonywane są drzwi wejściowe. Zalet jakie posiada drewno, jest wiele, kilka z nich to:

  • Naturalny, odnawialny i biodegradowalny materiał wykończeniowy
  • Długowieczność, co potwierdza trwałość tego materiału
  • Doskonały i niepowtarzalny wygląd

Wybór odpowiednich drzwi wejściowych do domu jednorodzinnego powinien opierać się na ich funkcjonalności w aspekcie parametrów technicznych, a także estetyce wykończenia.

Z kolei inne takie jak energooszczędne drzwi wejściowe to nowoczesne rozwiązanie, które zapewnia nie tylko ciepłe powietrze w wiatrołapie, ale również realnie niższe rachunki. Jednym z najważniejszych parametrów tych drzwi to wysoka izolacyjność termiczna. Jednak ostateczny wybór tego rodzaju drzwi zależeć będzie, w jakiej dokładnie technice wykończenia wybudowany jest dom jednorodzinny. W jednym przypadku lepszym wyborem będą drzwi pasywne, a w drugim energooszczędne.

Drzwi zewnętrzne do domu jednorodzinnego z pochwytem

Zastosowanie drzwi zewnętrznych do domu z naświetleniem to powrót do modnych rozwiązań z przeszłości. Takie rozwiązanie idealnie sprawdzi się przy domach z większym metrażem, szczególnie o typie rezydencji oraz mini dworków. Tym samym bardzo duża tendencja panuje również do zastosowania drzwi zewnętrznych z klamką bądź pochwytem. Wręcz można powiedzieć, że pochwyt od lat staje się coraz dłuższy, co także stanowi jeden z trendów, który stosowany jest przez Polaków jako istny must have.

Drzwi zewnętrzne inteligentne – spojrzenie w przyszłość

Inteligentne drzwi wejściowe do domu, to kolejne warte uwagi rozwiązanie. Można powiedzieć, że nie jest to tania opcja, ale zdecydowanie jest to przyszłość drzwi wejściowych. Możliwość konfiguracji tego typu drzwi jest naprawdę olbrzymia, od czytnika linii papilarnych, po skanowanie siatkówki oka, czy możliwość otwierania drzwi za pomocą aplikacji komórkowej. Z pewnością jest to wybór na długie lata.

Niemniej niekwestionowanym liderem w aspekcie wyboru odpowiednich drzwi zewnętrznych są drzwi drewniane. Z uwagi na trwałość, a także nieograniczone możliwości indywidualnego projektowania jest to rodzaj drzwi, które obecnie są najchętniej wybierane.

Wróć do bloga
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.
Call Now Button