Podłogi

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy.

Tarasy

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy.

Drzwi

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy.

Listwy

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy.

Osuszanie

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy.

Jakie drzwi wewnętrzne wybrać? Trendy 2022

Wybór eleganckich i funkcjonalnych drzwi wewnętrznych, to bardzo ważny element wyposażenia mieszkania, który wpływa na styl aranżacji pomieszczeń. Każdej jesieni zarówno miłośnicy designu, jak i projektanci wnętrz wypatrują najważniejszych trendów na kolejny rok. Sprawdzenie nowoczesnych możliwości i zastosowania innowacyjnych pomysłów w aspekcie drzwi wewnętrznych, to zdecydowanie ciekawa perspektywa. Na jakie nowości mogą liczyć klienci w świecie drzwi wewnętrznych?

drzwi wewnętrzne gdańsk

Pomimo tego, że większość współczesnych projektów stawia na otwartą przestrzeń, to nie oznacza, że drzwi wewnętrzne przestały być ważnym elementem w mieszkaniu. Na co dzień montuje się je w łazienkach, sypialniach, czy salonach. Zatem nadal są one niezbędne w każdym mieszkaniu. Jakie trendy drzwi wewnętrznych będą modne w 2022 roku? Sprawdzamy najlepsze!

Drzwi wewnętrzne – styl czy funkcjonalność?

Wybór odpowiedniego rodzaju drzwi wewnętrznych to wcale nie taka prosta sprawa. Ilość rodzajów, wzorów, materiałów, z jakich są wykonane, sprawia, że ciężko dopasować idealne drzwi wewnętrzne do pomieszczeń. Zatem w jaki sposób wybrać drzwi wewnętrzne, aby zarazem dawały potrzebną przestrzeń prywatną i pasowały do wystroju mieszkania? W pierwszej kolejności należy wybrać odpowiedni kolor i materiał.

Wybierając idealne drzwi wewnętrzne do mieszkania, w pierwszej kolejności warto postawić na ich właściwe dopasowanie do całego wnętrza. Funkcjonalność w tym przypadku będzie nie mniej istotna.

Materiał, forma i kolor skrzydła to zdecydowanie elementy, które w największym stopniu przykuwają uwagę. Drzwi wewnętrzne mają się przede wszystkim podobać, a także pasować do reszty aranżacji mieszkania. Kwestie techniczne powinny być tak istotne. Dlatego też przy wyborze drzwi wewnętrznych funkcjonalność nie powinna ustępować kwestiom estetycznym.

Drzwi z laminatu, drewniane czy ze szkła?

Wybór drzwi wewnętrznych zgodnie z najmodniejszymi trendami nadal jest spory. Te najpopularniejsze, takie jak okleiny syntetyczne oraz laminaty charakteryzują się przede wszystkim bardzo bogatą paletą wzorów i barw. Różnorodne dekory, które naśladują drewno, wytwarzają atmosferę przytulności i ciepła, przez co idealnie sprawdzają się zarówno w bardzo klasycznych, jak i nowoczesnych aranżacjach.

Drzwi z laminatu to cały czas idealny element wystroju wnętrza. Jednak ten rodzaj drzwi w razie potrzeby nie podlega naprawie. Niemniej są niezwykle proste w czyszczeniu, a także nie wymagają specjalistycznej konserwacji. Najczęściej produkowane są z płyt drewnopochodnych.

Jednak w stricte nowoczesnych pomieszczeniach idealnie sprawują się szklane drzwi. Od razu rzucają się w oczy, przez co także całe pomieszczenie nabiera innego wymiaru. Ponadto nie zabierają światła, a także nie dzielą wizualnie, a jedynie akustycznie pomieszczenia. Są także niezwykle funkcjonalnie, ponieważ mogą zostać z powodzeniem zastosowane w kuchni, dzięki czemu zapobiegną rozprzestrzenianiu się zapachów.

Wybór drewnianych drzwi, to jeden z tych trendów, które nie wychodzą z mody. Duża odporność na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, możliwość malowania i lakierowania na inne kolory, to tylko kilka z ważnych funkcjonalności tego rodzaju drzwi. Popularność zastosowania tego rodzaju drzwi nadal jest bardzo duża.

Drzwi przeszklone z wentylacją

To absolutny numer jeden w kwestii trendów drzwi wewnętrznych w domu w 2022 roku. Drzwi idealnie nadają się do dobrze oświetlonych pomieszczeń. Będą one doskonałym wyborem zarówno do sypialni, jak i pokoju dziecka, które będą czuły się bezpiecznie w pokoju z przeszklonymi drzwiami, widząc za nimi zapalone światło. Jednak warto pamiętać, że do pomieszczeń, które wymagają wentylacji tj. łazienka, kuchnia, czy garderoba powinny posiadać otwory wentylacyjne.

Idealne drzwi wewnętrzne w 2022 roku

Wybór najlepszych drzwi wewnętrznych w 2022 roku, to zdecydowanie ciężka decyzja. Przedstawione trendy spełniają wszelkie wymogi w zakresie funkcjonalności, a także estetyki. Jednak zdecydowanym hitem, wydają się być drzwi pełne przeszklone z wentylacją. Łączą w sobie wiele walorów estetycznych, jak i funkcjonalnych, przez co bardzo łatwo dopasować je do aranżacji wnętrz.

Niemniej dobranie drzwi wewnętrznych, to przede wszystkim kwestia preferencji. Warto przy ich wyborze kierować się elementami wystroju, jakie już są w mieszkaniu. Dzięki temu modny, a zarazem nowoczesny efekt wnętrz będzie całkowity. Będzie zachwycał w momencie, kiedy drzwi są zamknięte i intrygował w momencie, kiedy są otwarte.

Wróć do bloga
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.
Call Now Button