Podłogi

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy.

Tarasy

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy.

Drzwi

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy.

Listwy

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy.

Osuszanie

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy.

Jak wyczyścić parkiet bez cyklinowania?

Skuteczna renowacja parkietu wymaga dokładnego wykonaniu określonych czynności. Jednak, czy możliwa jest renowacja parkietu bez cyklinowania? Oczywiście, że tak, ale po spełnieniu kilku istotnych warunków. Odnawianie parkietu za pomocą cyklinowania może uratować, nawet mocno zniszczoną drewnianą podłogę. Niemniej w momencie, kiedy stary parkiet posiada większe uszkodzenia mechaniczne, a pomiędzy deskami są duże ubytki, najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług profesjonalnej firmy.

cyklinowanie gdańsk gdynia trójmiasto

Samodzielna renowacja parkietu w zależności od stanu jej powierzchni, może wymagać wykorzystania profesjonalnych narzędzi, aby drewnianą powierzchnię przywrócić do pierwotnego stanu. Wiele osób zastanawia się czym wyczyścić stary parkiet? A także, czy możliwe jest, żeby odnowić parkiet domowym sposobem? Sprawdź najlepsze rozwiązania!

Jak odnowić drewnianą powierzchnię bez cyklinowania?

Każdy parkiet wymaga dbałości podczas użytkowania, a także czasowych renowacji powierzchni drewna. Jeżeli decydujesz się samodzielnie odnowić zniszczone warstwy drewna, pamiętaj o kilku ważnych zasadach. W pierwszej kolejności należy usunąć bieżące powłoki z powierzchni drewna i drobne ryski, do czego doskonale sprawdzi się papier ścierny. Po oczyszczeniu, odpyl parkiet i przygotuj (warto wykorzystać szlifierkę elektryczną), aby dokładnie zmatowić podłogę. Niewielkie uszkodzenia nie będą wymagały zaawansowanych napraw, między innymi takich jak demontaż listew przypodłogowych.

Zastanawiasz się, w jaki sposób przeprowadzić odnawianie parkietu domowym sposobem? Pamiętaj o najważniejszych zasadach, m.in. dokładnym odpyleniu.

Następnie zdartą warstwę lakieru należy usunąć. Kolejno wszelkie uszkodzenia mechaniczne, których nie udało się usunąć w momencie szlifowania, należy dokładnie wyrównać. Powstałe ubytki i drobne uszkodzenia trzeba wypełnić. Dlatego wcześniejsze zaopatrzenie w masę szpachlową jest bardzo ważne. Dobrym pomysłem będzie także umycie parkietu, dzięki czemu możliwe będzie pozbycie się nadmiaru wody i drobinek kurzu. Niemniej renowacja drewnianej podłogi to najczęściej efekt nieodpowiedniej dbałości o powierzchnię podłogi.

Renowacja parkietu bez cyklinowania – czy to dobry pomysł?

Przeprowadzenie samodzielnej renowacji parkietu wymaga podstawowej znajomości w tej dziedzinie, a także często fachowych narzędzi. Oczywiście przy samodzielnym odnowieniu parkietu możliwe jest ukończenie prac stosunkowo niskim kosztem. W takiej sytuacji nie będzie konieczności płacenia profesjonalnej firmie renowacyjnej. Jedyne koszty to narzędzia i materiały.

Jednak z drugiej strony, aby odnowić powierzchnię parkietu, bez cyklinowania nie może on charakteryzować się dużymi uszkodzeniami mechanicznymi. Tym samym brak przeprowadzenia czynności, jakim jest cyklinowanie, nigdy nie da spektakularnych efektów. Końcowy efekt między innymi dotyczący trwałości, jakości oraz estetyki może być bardzo rozczarowujący.

Renowacja parkietu z profesjonalną firmą – dlaczego warto?

W przypadku, kiedy zniszczone warstwy drewna w naszej podłodze są rozległe, a uszkodzenia i pęknięcia powierzchni parkietu widoczne, to prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z profesjonalnych usług. W takiej sytuacji nie obejdzie się również bez cyklinowania. Decyzja o skorzystaniu z pomocy fachowców to rozwiązanie, które zapewnia świetny efekt końcowy, a koszty wcale nie muszą przekraczać Twoich możliwości budżetowych. Co zyskujesz, wybierając profesjonalną ekipę?

  • Odnowienie podłogi z fachową pomocą
  • Trwałość i nowe życie parkietu
  • Gwarancje wysokiej jakości i doskonałego efektu

Wykonywanie na własną rękę niezbędnych prac w ramach odnowienia parkietu, to dobre rozwiązanie w przypadku drobnych niedociągnięć i ogólnie dobrym stanie posadzki. Jednak, kiedy stary parkiet posiada rozległe rysy i pęknięcia, sprawdzonym sposobem, a zarazem najlepszym rozwiązaniem będzie zasięgnięcie pomocy u specjalistów. Oni doskonale wiedzą jak odnowić drewnianą podłogę.

Wróć do bloga
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.
Call Now Button