Podłogi

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy.

Tarasy

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy.

Drzwi

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy.

Listwy

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy.

Osuszanie

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy.

Deska dwuwarstwowa czy trzywarstwowa? Wybór podłóg drewnianych

Nie można zaprzeczyć, że kiedy stoi się przed remontem lub budową domu czy mieszkania, niezwykle istotne decyzje trzeba podjąć między innymi w zakresie tego, jakiego rodzaju podłogi drewniane będą się w nim znajdować. Oczywiście ważne jest położenie nacisku między innymi na gatunku drewna, z którego mają być wykonane, ale ważna jest także na przykład zgodność z technologią, jaką jest ogrzewanie podłogowe. Deski podłogowe powinny charakteryzować się bowiem nie tylko wytrzymałością, ale i uniwersalnością. Dowiedz się, jakie deski najlepiej wybrać, aby cieszyć się stuprocentowym komfortem codziennego życia.

Płytki heksagony połączone z panelami

Deska lita a ogrzewanie podłogowe

O ogrzewaniu podłogowym można powiedzieć wiele, ale przede wszystkim warto zauważyć, że musi ono w pełni współgrać z deskami, które znajdują się na naszej podłodze. Nieumiejętne dobranie gatunku drewna może bardzo często skutkować nikłą efektywnością działania tej technologii. Dlatego warto zastanowić się przed zakupem, a najlepiej spytać o opinię ekspertów, którzy działają w branży od wielu lat i są w stanie doradzić w tej kwestii. Podstawowe pytanie brzmi: deski dwuwarstwowe czy deski trójwarstwowe? Które lepiej wybrać? Odpowiedź na to pytanie pod żadnym względem nie jest oczywista. Jeśli chodzi o różnorakie deski podłogowe, wybór na rynku jest obecnie przeogromny i bardzo trudno podjąć decyzję na temat odpowiednich podłóg drewnianych.

Podłogi z drewna 6 mm i inne

Jeśli chodzi o materiały takie jak dąb, jesion i inne rodzaje desek, wydaje się, że odpowiednim rozwiązaniem będzie deska dwuwarstwowa, która charakteryzuje się znakomitą jakością wykonania oraz odpowiednią grubością. Wiele osób poleca jednakowoż znacznie bardziej rozwiązanie, jakim jest deska trójwarstwowa wykonana z podobnych materiałów, ale w nieco innych sposób. Pod względem montażu oraz powłoki wierzchniej deski trójwarstwowe są nieco wygodniejsze, a także znacznie tańsze. W dodatku doskonale współpracują z ogrzewaniem podłogowym oraz innymi technologiami tego rodzaju - deski dwuwarstwowe niestety nie zawsze mogą się tym pochwalić. Wszystko jednakowoż zależy od upodobań danego użytkownika, a także, przede wszystkim, jakości wykończenia. Niezależnie od tego, jakie drewno zostanie użyte do produkcji danych desek, najważniejsze jest odpowiednie ich przygotowanie przez fachowców - niezależnie także od liczby warstw oraz tego, czy jest wykonane z jesionu, czy dębu. Jakość parkietu jest kwestią najważniejszą - i to, by produkt był odporny na wszelkie uszkodzenia i odkształcenia niezależnie od pomieszczeń, w których się znajduje.

Wróć do bloga
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.
Call Now Button