Podłogi

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy.

Tarasy

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy.

Drzwi

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy.

Listwy

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy.

Osuszanie

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy.

Czym czyścić podłogę drewnianą olejowaną? Nie popełniaj tych błędów!

Pielęgnacja i regularne czyszczenie podłogi olejowanej to podstawowe sposoby na zapewnienie jej świeżego i estetycznego wyglądu. Odpowiednia konserwacja podłogi olejowanej to przede wszystkim stosowanie właściwych metod i środków chemicznych. Tym samym, aby pielęgnacja podłogi olejowanej była skuteczna, należy używać specjalnych środkówdedykowanych przed producentów, które zapewnią piękny wygląd drewnianej podłogi.
Podłogi olejowane to produkty stylowe, trwałe, które służą latami. Przyciągają niewielkie ilości kurzu, dlatego są idealnym rozwiązaniem dla alergików. Jednak czym powinna być pielęgnowana podłoga olejowana?

podłoga drewniana olejowana Gdańsk

Podłoga olejowana – jak ją pielęgnować?

Podłoga drewniana narażona jest na ewentualne zarysowania, które mogą pojawić się na jej powierzchni w trakcie użytkowania. Warto pamiętać, aby podłogę drewnianą czyścić za pomocą specjalistycznych, dedykowanych przed producenta podłogi środków. Wszelkie zanieczyszczenia trzeba usuwać z podłogi za pomocą delikatnej ściereczki. W przypadku podłogi olejowanej, zastosowanie oleju pielęgnacyjnego w kolorze bezbarwnym, nie wpłynie na jej naturalny odcień. Zanieczyszczenia typu kurz, drobny piasek należy usuwać szczotką koniecznie z miękkim włosiem.

Do skutecznego mycia podłóg olejowanych stosuje się tylko takie środki, które są dedykowane do tego rodzaju nawierzchni. Okresowe olejowanie zwiększa trwałość podłogi. Każdą podłogę olejowaną należy również systematycznie czyścić. Poza czyszczeniem bardzo ważne jest również regularne odkurzanie. Usuwanie kurzu z podłóg olejowanych będzie chroniło podłogę przed jej znieszczeniem. Wszelkiego rodzaju środki czyszczące do podłóg drewnianych powinny być środkami być specjalnie dedykowanymi, aby podczas czyszczenia nie uszkodzić powłoki ochronnej.

Specjalistyczne- dedykowane środki czyszczenia pozwolą podłodze drewnianej nie tylko zachować estetyczny wygląd, ale również wydłużą jej żywotność.

Pielęgnacja podłogi olejowanej – jak myć podłogę drewnianą?

podłoga drewniana olejowana Gdańsk

Jeżeli we wnętrzu położymy podłogę z drewna, oczywistym jest, że przy codziennym użytkowaniu podłoga będzie się zużywała. Jednak warto pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Okresowa konserwacja (olejowanie) skutecznie wspomoże ochronę drewnianej nawierzchni i pozostawi ochronną powłokę. Należy pamiętać, iż podstawą pielęgnacji podłogi drewnianej, jest zamiecenie bądź odkurzenie szczotką z miękkiem włosiem w celu oczyszczenia jej z piasku i kurzu. Trzeba pamiętać, że konserwację olejowanej podłogi w ramach impregnacji olejem czy olejowoskiem należy przeprowadzać okresowo. Pielęgnacja podłogi olejowanej to zadanie, którego nie należy zaniedbywać. Jest ono niezbędne, aby utrzymać tego rodzaju powierzchnię w doskonałym stanie.

Wróć do bloga
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.
Call Now Button