Podłogi

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy.

Tarasy

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy.

Drzwi

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy.

Listwy

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy.

Osuszanie

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy.

Czy podłoga drewniana to dobry wybór?

podłoga drewniana gdańsk gdynia trójmiasto

Drewniana podłoga to świetny wybór przy wykończeniu wnętrz. Drewno to klasyczny i ponadczasowy materiał, który pomimo szerokiej dostępności, a także wielu nowoczesnych rozwiązań, nadal cieszy się niesłabnącą popularnością. Drewniana podłoga to często oczywisty wybór dla klienta. Wytrzymałość, uniwersalizm, czy swoista elegancja, to zaledwie kilka wytwornych cech, które można przypisać drewnianej podłodze.

Podłogi drewniane sprawdzą się wlaściwie w każdej aranżacji wnętrza. Świetnie komponują się z tradycyjnym wystrojem, jak i wnętrzami, które utrzymane są w nowoczesnych klimatach. Jednak w czasie poszukiwania odpowiedniej podłogi, należy zwrócić uwagę na wiele istotnych czynników. W obliczu innowacyjnych rozwiązań, jakie obecnie są dostępne, czy podłoga drewniana będzie dobrym wyborem?

Podłoga drewniana – dlaczego jest popularna?

Trwałość, to powszechnie stosowany argument za wyborem drewnianej podłogi. Zarówno wytrzymałość, ponieważ deska podłogowa może być poddawana takim zabiegom jak olejowanie, dzięki temu zachowując swój unikalny wygląd przez długie lata. Przy wykorzystaniu najprostszych zabiegów, które często wykonuje się samodzielnie, można doprowadzić do odświeżenia jej stanu.

Podłoga z doskonałej jakości drewna to wybór na długie lata, a przy bardziej wzmożonej eksploatacji i większym poziomie zniszczenia, profesjonalne firmy remontowe przywrócą jej dawną świeżość i blask.

Kwestie wizualne stanowią również ważny punkt odniesienia w aspekcie wyboru do mieszkania deski podłogowej. Drewno, na skutek oddziaływania na nie wielu czynników, może zmienić własny wygląd. I tak w momencie odpowiedniego nasłonecznienia, deska podłogowa będzie delikatnie zmieniała swój kolor, jednocześnie tworząc unikalne wrażenia wizualne. Tym samym warto pamiętać, że przy wyborze odpowiedniego koloru drewna, szczególnie do mocno nasłonecznionych pomieszczeń, z czasem będzie ona zmieniać swoją kolorystykę.

Podłoga drewniana to większa funkcjonalność

Najważniejsze zalety funkcjonalne, jakimi może pochwalić się deska podłogowa, to trwałość. Z uwagi na to, że deski podłogowe to materiał charakteryzujący się stosunkowo dużą grubością, zawsze będzie wykazywał większy stopień trwałości w przypadku potencjalnych złamań i uszkodzeń, niż panele.

Drewniana podłoga doskonale współpracuje z wilgotnością oraz temperaturą powietrza, dzięki czemu zapewnia idealny mikroklimat w mieszkaniu.

Odnawialność powierzchni to także niezwykle ważna cecha funkcjonalna, która często wpływa na decyzję klientów względem wyboru rodzaju podłogi do mieszkania. Nie można również zapomnieć o doskonałej izolacji, dzięki której podłoga drewniana doskonale będzie odseparowywała domowników od zimna. Ponadto drewno posiada odpowiednie właściwości antystatyczne, a także zapobiega powstawaniu różnych alergenów.

Układanie drewnianej podłogi – samodzielnie, czy z firmą?

Układanie podłogi to zdecydowanie jedna z czynności, która wymaga cierpliwości, a także ogromnej precyzji. Przed zaczęciem wykładania, należy odpowiednio przygotować pomieszczenie. Prace przygotowawcze to bardzo ważny element, bez którego niemożliwe będzie osiągnięcie końcowego efektu – wow. Układanie podłogi zawsze odbywa się partiami, a parkiet nigdy nie może bezpośrednio przylegać do ścian.

Podczas układania podłogi temperatura wewnątrz nie może być niższa niż 18 stopni Celsjusza, a wilgotność powietrza powinna znajdować się w granicach 45-65%.

Precyzyjne ułożenie drewnianej podłogi wymaga nie tylko wiedzy, ale również doświadczenia. Oczekując świetnego efektu końcowego, instalacje drewnianej podłogi powinno zlecić się fachowcom. Rozwiązanie to, daje gwarancje jakościowego efektu końcowego.

Zatem, czy podłoga drewniana jest dobrym wyborem? Oczywiście, że tak. Jednak pod warunkiem, że wykorzystany do tego materiał będzie sprawdzonej jakości, zakupiony u zaufanego dostawcy, a jego montażem zajmie się doświadczona firma.

Wróć do bloga
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.
Call Now Button