Podłogi

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy.

Tarasy

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy.

Drzwi

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy.

Listwy

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy.

Osuszanie

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy.

Bielona podłoga – czy warto wybrać ten typ podłogi? Sprawdź!

Wnętrza zaaranżowane w bieli są przestrzenne i pełne światła. Szczególną rolę w tworzeniu tego typu efektu, należy przypisać bielonej podłodze. Najlepiej sprawdza się podłoga wykonana w stylu skandynawskim. Należy przy tym również pamiętać, iż drewniana podłoga bielona wymaga odpowiedniej pielęgnacji.

drewniana podłoga bielona gdańsk

W związku z tym warto zadać pytanie – czy o bieloną podłogę należy dbać inaczej niż w przypadku podłóg o innym odcieniu?

Bielona podłoga drewniana oraz białe ściany to styl typowo skandynawski, który jest obecnie bardzo popularny w aranżacji wnętrz. Podłogi o jasnej tonacji, w każdym wnętrzu, i nawet przy niewielkim metrażu, to dobre rozwiązanie, zwłaszcza w otoczeniu drewnianych mebli. Decydując się na takie podłogi należy pamiętać o kilku zasadniczych kwestiach.

Bielone podłogi – do jakich wnętrz pasuje styl skandynawski?

Skandynawskie wnętrza z bieloną podłogą to coraz częściej stosowane rozwiązanie w polskich domach. Nie powinno to dziwić, ponieważ powierzchnie, na których mniej widać kurz, to praktyczny element nowoczesnego wnętrza. Bielony kolor podłogi lepiej maskuje kurz, który nie jest aż tak widoczny jak w przypadku ciemniejszych odcieni podłóg. Bielona podłoga zarówno w kuchni, salonie, oraz sypialni nie tylko wizualnie powiększy przestrzeń w każdym z tych pomieszczeń. Sprawi, że aranżacja we wskazanych wnętrzach będzie jasna i rozświetlona, bez względu na kolory i odcienie zastosowanych dodatków czy dekoracji.

drewniana podłoga bielona gdańsk

Decydując się na drewnianą podłogę w jasnej tonacji, trzeba pamiętać, że deski podłogowe, to materiał wymagający uwagi w bieżącym utrzymaniu. Bielony to kolor uniwersalny, a obecnie niezwykle modny szczególnie w niewielkich mieszkaniach. Warto również pamiętać, że bielona podłoga ma także inną przewagę nad tą ciemniejszą mianowice mniej widoczne będą potencjalne zarysowania. Powszechnie wiadomo, że każda rysa na podłodze pozostawia jasny ślad. Dlatego niewielkie zarysowania, które posiadają deski podłogowe w kolorze bielonym, będą mniej zauważalne.

Kolor bielony podłogi wizualnie powiększa każde pomieszczenie. Nie ma potrzeby zamartwiać się także o trwałość, ponieważ podłoga drewniana, odpowiednio zabezpieczona trwałym lakierem, na długo pozwoli zachować naturalny odcień w dowolnie naświetlonym pomieszczeniu. Tym samym bielona podłoga w stylu skandynawskim to rozwiązanie, które przez długi czas pozwoli cieszyć się pięknym i niepowtarzalnym efektem wizualnym.

Zalety bielonej podłogi

Drewniana podłoga w bielonym kolorze posiada wiele ważnych zalet. Podkreśla estetykę wykończeń i dekoracji oraz mebli, które zostały wybrane do danego wnętrza. Ponadto wybór bielonej podłogi do wnętrz szczególnie tych, które wykonywane są w nowoczesnym stylu, to okazja na stworzenie niepowtarzalnych aranżacji, które zachwycą niejednego gościa, a nam będą służyć przez długie lata.

Oto kilka zalet bielonej podłogi, które sprawdzą się w każdym domu:

• Optycznie powiększa wnętrze
• Znacznie rozjaśnia pomieszczenie
• Pasuje do wielu stylów wnętrz od klasycznego aż po nowoczesny
• Uniwersalny kolor ułatwia łączenie jej z intensywniejszymi barwami ścian
• Znacznie mniejsza widoczność kurzu w przeciwieństwie do ciemniejszych desek

Bielona podłoga drewniana – ułatwia aranżacje wnętrza

Do bieli pasuje niemal każdy kolor. Dlatego zastosowanie we wnętrzach bielonej podłogi rozwiązuje problem, jakim często jest malowanie ścian lub tapetowanie przy dopasowywaniu konkretnych odcieni. Pomieszczenie z bieloną podłogą drewnianą daje wrażenie spójnego i dobrze zaaranżowanego, bez względu na zastosowane kolory ścian. Podłoga z wykończeniem w bieli bardzo często staje się doskonałym i spójnym tłem dla innych kolorów, których użyto do malowania ścian. Wykorzystanie bielonej podłogi to także naturalny i pięknie wyglądający projekt całego domu. Z uwagi, że biel to jeden z najbardziej uniwersalnych kolorów. Wszelkiego rodzaju kolorowe dodatki i inne aranżacje można w zasadzie zmienić w zależności od pory roku, okazji i nastroju.

Wróć do bloga
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.
Call Now Button