Podłogi

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy.

Tarasy

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy.

Drzwi

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy.

Listwy

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy.

Osuszanie

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy.

Połączenie płytek z podłogą drewnianą w salonie? Tak, to możliwe!

Łączenie płytek z podłogą to bardzo atrakcyjny wizualnie styl wykończenia podłogi drewnianej. Obecnie we współczesnych wnętrzach zauważalny jest trend wykończeń mający na celu eksponowanie otwartych przestrzeni. Jednym ze standardowych rozwiązań stały się salony z otwartą kuchnią. Pojawił się jednak pewien istotny problem, a mianowicie co zrobić, kiedy w obu pomieszczeniach zaplanowało się inny rodzaj posadzki? W jaki konkretnie sposób połączyć podłogę drewnianą z płytkami, aby możliwe było uzyskanie właściwego efektu wizualnego w miejscu łącznenia?

 płytki z podłogą drewnianą
 

Tego rodzaju pytań oczywiście jest więcej, a klienci w takich sytuacjach bardzo często nie wiedzą, co będzie optymalnym rozwiązaniem. Zatem w jaki sposób połączyć płytki z podłogą drewnianą? O tym w dzisiejszym artykule.

Łączenie płytek z podłogą drewnianą – jak robić to poprawnie?

Łączenie podłogi z płytkami przy pomocy spoiny elastycznej lub listwy dylatacyjnej ma na celu zakrycie przerwy dylatacyjnej, czyli szczeliny amortyzującej zmiany, które zachodzą w materiałach pod wpływem ciepła lub zmian poziomu wilgotności powietrza. Jak zatem połączyć podłogę drewnianą z płytkami, aby osiągnąć kompromis pomiędzy efektem wizualnym, a umożliwieniem „pracy” drewnu? Przedstawiamy podstawowe sposoby

1. Wypełnienie przerwy dylatacyjnej spoiną elastyczną.

Najcześciej preferowane rozwiązanie przez klientów. Spoiny elastyczne dostępne są w różnych kolorach (m.in. białym, szarym, beżowym, czarnym), co pozwala na dobór kolorystyczny w stosunku do odcienia podłogi. Warunkiem umozliwiającym zastosowanie spoiny elastycznej jest brak różnicy w wysokościach pomiędzy podłogą drewnianą, a płytkami.

2. Listwa łącząca.

Możliwe jest także zastosowanie dekoracyjnej listwy aluminiowej np. w kolorze złotym, miedzianym bądź srebrnym. Listwa łącząca podłogę i płytki może przyjmować różne kształty, co pozwala na zamaskowanie ewentualnej nierówności powierzchni. W przypadku podłogi drewnianej montowanej w sposób “pływający”, stosujemy listwy progowe np. 3-centymetrowe. Zapewnia to bezpieczeństwo użytkowania. Takie rozwiązanie, pozwala materiałom „pracować”, co zapobiega ewentualnym uszkodzeniom. Listę progową dobieramy tak, żeby była zbliżona do kolorystyki podłogi lub dopasowana do stylistyki wnętrza. Obecnie na rynku dostępne są listwy progowe czy listwy wykończeniowe w wielu różnych wariantach. Będą one dostępne w większości specjalistycznych sklepów.

W dzisiejszych wnętrzach wyposażonych w aneksy kuchenne lub kuchnie otwarte na salon, widoczne połączenie płytek z parkietem jest często spotykanym rozwiązaniem. Należy pamiętać, że łączenia tych dwóch, różniących się funkcjami materiałów, spełniają nie tylko aspekt estetyczny, ale są także istotne ze względu na swoje właściwości techniczne. Ostateczne rozwiązanie warto skonsultować z fachowcem.

Wróć do bloga
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.
Call Now Button